Posted by on 2 września 2019

Pochodzący z Sao Paulo Márcio Kogan stał się uznanym na całym świecie architektem brazylijskim, znanym z minimalistycznych projektów, często kontrastujących ze złożoną materialnością.
Jego praca została bardzo doceniona przez naszych czytelników i znajduje się w pierwszej piątce indywidualnych wyszukiwarek na naszej stronie.
Jego domy i projekty instytucjonalne są zgodne z nowoczesnymi zasadami brazylijskiej architektury, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania wnętrz i ich detali, co powoduje połączenie tradycji i współczesnego designu.
Mój ulubiony.
Paraty House (i jego sekcja!) Kogan założył StudioMK27 na początku lat 80., krótko po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury i Urbanistyki Machenzie Presbyterian University (1977).
Znaczna część prac StudioMK27 jest pod wpływem podziwu Kogana dla brazylijskiego modernizmu, który rozpoczął się w latach trzydziestych XX w., Na czele z krarchitektami, takimi jak Lucio Costa, Lina Bo Bardi, Oscar Niemeyer, Rino Levi i Affonso Reidy.
Dzisiaj Kogan jest zaangażowany w działalność szkoleniową Szkoły Miejskiej w S.o Paulo w Brazylii.
Jego prace zdobyły wiele międzynarodowych nagród, w tym niedawne nagrody Wallpaper Design Awards, Record House, D & AD.
Yellow Pencil.
LEAF Awards, Dedalo Minosse, Międzynarodowe Biennale w Padwie i Barbary Cappochin, a także dwukrotnie finalistka Światowego Festiwalu Architektury (WAF).
Marcio został również mianowany Honorowym Członkiem AIA w 2011 roku.
Prace od Marcio Kogana w Blogu: Dom Kamiennego Domu Punta Corten House Dom Oslera Tom B Sklep Decameron Dom Studio Paraty SC Dom 6 Dom Cobogó Dom BR Dom Bahia Dom Primetime Nursery School Mirindaba School House 53 Brick House
[hasła pokrewne: pajcar, domcar poznań, arkadiusz majerski ]

Powiązane tematy z artykułem: arkadiusz majerski domcar poznań pajcar