Posted by on 2 września 2019

David Lopez Kiedy ostatni raz usłyszeliśmy od Davida Lopeza i jego uczniów z Maryland Institute College of Art (MICA), byli w trakcie konstruowania prototypu przejściowego schronienia dla pomocy ofiarom klęsk żywiołowych na Haiti.
Projekt rozpoczął się w studiu Design | Build wiosną 2011 roku.
Pozyskanie funduszy na prototypowanie projektu stało się wyzwaniem.
Uczniowie spędzili lato i jesień 2011 r., Uzupełniając projekt i docierając do organizacji, aby przekazać darowizny i materiały.
WorldwideShelters.org i Whiting Turner Contracting Company przekazały krytyczne darowizny, które umożliwiły rozpoczęcie budowy.
Śledź nas po przerwie, aby nadrobić zaległości w realizacji projektu.
Projekt został opracowany, aby dostosować się do lokalnych potrzeb i lokalnego zaangażowania społeczności.
W odniesieniu do materiałów studenci przeprowadzili badania mające na celu opracowanie strategii wytwarzania lokalnych materiałów w celu obniżenia kosztów i budowy.
Dla prototypu uczniowie postanowili skryć schronienie w bambusowym bambusie.
Studenci byli zaznajomieni z wykorzystaniem tego materiału, jak to jest wspólne dla działu projektowania, co pomogło im przetestować łatwość konstrukcji, gdy materiał był tym, z którym wygodnie pracowali.
Strukturalne poszycie, które stanowiło sklejkę morską, zostało umieszczone na wewnętrznej stronie ramy konstrukcyjnej.
Może to być malowane lub poplamione według osobistych upodobań.
W konstrukcji zastosowano standardowe zawiasy, aby ułatwić również dostęp do konstrukcji i materiałów.
.
David Lopez Zewnętrzna część jest podzielona na panele, które można otwierać lub zamykać, zmieniając poziom prywatności i wentylację zgodnie z wymaganiami właścicieli.
Umożliwiło to również odczuwanie mniejszej klaustrofobii, ponieważ właściciele mogli nawiązać wizualne połączenie z otoczeniem.
Ta elastyczność zapewnia właścicielom kontrolę i komfort w środowisku, w którym sprawy mogą nie być niezawodne i spójne, szczególnie gdy te schronienia są wykorzystywane do usuwania skutków katastrof.
.
David Lopez Prototyp został skonstruowany za 4300 $; zamiana sklejki budowlanej na sklejkę morską obniżyłaby koszty do 2650 USD za pojedyncze schronisko.
Kompaktowa konstrukcja zapewnia łatwość transportu również po demontażu.
Proces demontażu trwał 4,5 godziny i mieścił się w ciężarówce z 16 stopami.
Kolejnym krokiem zespołu projektowego jest zaprezentowanie projektu na tegorocznej konferencji Aid and International Development Forum (AIDF) w WashingtonD.C (6-7 czerwca, www.aidforumonline.org).
Projekt zostanie zaprezentowany w strefie innowacji na forum w środę, 6 czerwca.
.
David Lopez Zespół ma nadzieję dowiedzieć się więcej na temat swojej strategii za pośrednictwem forum (co zrobili dobrze.
Co mogli zrobić lepiej.) I mam nadzieję znaleźć drugi dom dla schronienia dla kogoś w potrzebie.
.
David Lopez Informacje o projekcie: Maryland Institute College of Art (MICA) Wydział: David Lopez, AIA Studenci: Zoe Axelrod, Moulee Basumallik, Leslie Giron, Antoine Heath, Seung Min Hwang, Lisa Kaliczak, Rachel Kang, Bo Ra Kim, Kelly Marburger, John McGlew, Lorraine Nicoletta, Nick Richardson, Renee Shen, Kallie Sternburgh, Tessa Tripodi, Kurt Waters, Sol Winer Graduate Assistants: Timothy Hoover, Jessica Karle Inni uczestnicy: Drew Suljak, Bridget Parlato, Sarah Chapin, Tina Pogliani, Jesus Robles.
Sponsorzy i darczyńcy: Whiting Turner Construction Company; Architektura dla ludzkości.
Baltimore; oo-da.com; Worldwide Shelters.org; Hord Coplan Macht; Gutierrez Studios Lokalizacja: Port-Au-Prince, Haiti
[hasła pokrewne: castorama jubilerska, klimatyzator przenośny castorama, castorama osowa ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama jubilerska castorama osowa klimatyzator przenośny castorama